Pwsz Turek forum

WITAMY PWSZ'ciakow I CALĄ RESZTE

Ogłoszenie

Zapraszajcie innych PWSZ'ciakow!

#1 2008-05-30 13:53:43

Pacyf

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 250
Punktów :   

Święto ulicy Kaliskiej

Hmmm...nie chce sie wypowiadac...nie bede tez podawal terminu ;-)

Nauczony zostalem ,ze na dniach Kaliskiej pojawiaja sie ciekawe formacje...chocby wspomniec Pezeta czy Tymona Tymanskiego...w tym roku nieporozumienie...zespol Yago
oto jego probka
http://pl.youtube.com/watch?v=PMNC01Ls7hs

EDIT
macie dokladny plan zajec :-)

Program imprezy:                                                                             

- godz. 14.00 – 14.10 – rozpoczęcie

- godz. 14.10 – 14.30 – występ grupy tanecznej z Przykony

- godz. 14.30 – 14.45 – Konkurs Wiedzy o Turku i Powiecie Tureckim

- godz. 14.45 – 15.00 – prezentacja Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura. Zgromadzenie oferuje bogaty program artystyczny, który przybliży barwną i urozmaiconą kulturę naszych przodków. Oferuje  niezapomnianą zabawę poprzez:

·         Organizację pojedynków, bitwy (krąg walki, trening wojownika)

·         Pokaz wyrabiania pancerzy

·         Pokaz wyrobu tradycyjnych  motywów zdobniczych  ubrań (hafty i plecienie krajek)

·         Wczesnośredniowieczna zbrojownia (uzbrojenie, broń biała, miotająca, drzewkowa, hełmy, pancerze z możliwością przymierzenia)

·         Nauka władania bronią białą

- godz. 15.00 – 15.05 – rozpoczęcie Konkursu rysunkowego ,,Kredą na ulicy”

- godz. 15.00 - 15.15 - bicie Rekordu Guinessa w motocyklowym paleniu gumy.  Aktualny rekord to 213 motocyklistów. Ustanowiony został przez ekipę Harleystunts razem z harlejowcami ze Smokey Mountains w Maryville, Tennesse, USA. Odbyło się to 2 sierpnia 2006 r. www.paleniegumyturek.hardcore.pl

- godz. 15.15 – 15.30 –  występ dla dzieci grupy kuglarzy

- godz. 15.30 – 15.50 – występ Zespołu Ludowego ,,Tradycja” z Malanowa. Zespół ,,Tradycja" to zespół ludowy. W skład zespołu wchodzi 11 osób, w tym 4-osobowa kapela i 7 pań śpiewających. Podstawę repertuaru stanowią melodie znad Prosny i pieśni kultywujące tradycyjne obrzędy ludowe takie jak: dożynki, darcie pierza, obrzędy weselne.

- godz. 15.50 – 16.00 – rozwiązanie konkursów: rysunkowego i fotograficznego

- godz.16.00 – 16.20 – pokaz judo

- godz. 16.20 – 16.35 - występ dla dzieci grupy kuglarzy                       

- godz. 16.35 – 16.55 – koncert Szkoły Muzycznej w Turku

- godz. 16.55 – 17.10 – Konkurs Ekologiczny

- godz. 17.10 - 17.15 - pokaz karate - Klub Karate Kyokushin-kan  w Malanowie www.karate.malanow.pl

- godz. 17.30 – 17.50 – występ Zespołu ,,Hapaszamy”. Zespół powstał 24 czerwca 2007 r. Tworzy go trzech turkowskich beatboxerów: Żurek, Hałka i Suseł. Chłopacy zamiast instrumentów używają narządów mowy, co potęguje uczucie niesamowitości tworzonej przez nich muzyki. Zagrali razem wiele koncertów nie tylko w Turku oraz poza jego granicami. Beatboxerzy mają już  na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.:  w 2007 roku Suseł zajął czwarte miejsce w Wielkiej Bitwie Warszawskiej czyli ogólnopolskich oficjalnych mistrzostwach w beatboxie.

- godz. 17.50 – 18.20 - występ Chóru ,,Viribus Unitis” Jesteśmy grupą młodych, pełnych werwy i optymizmu zapaleńców śpiewających w chórze „Viribus Unitis" - tak o sobie mówią chórzyści. Chór powstał w październiku 2001 roku z inicjatywy dyrygentki Joanny Gogulskiej. W niedługim czasie działalności został wielokrotnie doceniony przez znamienitych polskich artystów. Miał okazję wystąpić m. in. z Kasią Nosowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Renatą Przemyk, Alicją Majewską, Grzegorzem Turnauem, Justyną Majkowską czy też dać fantastyczny koncert z Justyną Steczkowską przy promocji płyty „Alkimja" w radiowej „Trójce" w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Obecnym przedsięwzięciem, nad którym pracują chórzyści jest wielopłaszczyznowy projekt „Śpiewające Dłonie", zawierający w sobie elementy języka migowego, teatru, pantomimy oraz wizualizacji. Pierwszy etap tego projektu odbył się z udziałem Marysi Sadowskiej. www.viribus.pl

- godz. 18.20 – 18.50 – występ kwartetu smyczkowego ,,PRIMAVERA”. Kwartet powstał wiosną 2006 r. z inicjatywy Małgorzaty Mazurek, Jolanty Janczak i Wojciecha Dybka – nauczycieli w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli. Zespół koncertuje z powodzeniem, zbierając wiele pochlebnych opinii i recenzji prasowych. Na program koncertu złożą się znane utwory z muzyki klasycznej, a także z muzyki rozrywkowej, filmowej, musicalowej i tematy jazzowe.

- godz. 18.50 – 19.05 - prezentacja Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura www.zwirgt.prv.pl

- godz. 19.05 – 21.05 – występ Zespołu YAGO. Zespół Yago powstał w 1986 r. Przewinęło się przez niego wielu muzyków. Początkowo grupę tworzyli: Mariusz "Lelu" Telicki (gitara), Arek "Kero" Mielniczek (gitara), Kuba Pałka (gitara), Hubert Maluta (klawisze) i Marek Malec (perkusja). Później do zespołu trafił Marek Kurys, zwany "Sową", Jacek Malec, Waldek Mleczko. Mają na swoim koncie wiele utworów autorskich i coverów (przeróbki znanych przebojów, m.in. "Carie", słynnego w latach 80. zespołu Europe). Grupa koncertuje na terenie całego kraju, występując jako support (przedwykonawca) takich zespołów, jak Kult, Dżem, ONA. Razem z zespołem NANA, muzycy z Hrubieszowa wygrali opolskie ,,Debiuty 2005”. www.yago.hrub.pl

- godz. 21.05 – 22.00 – spektakl teatralny szczudlarzy z elementami ognia pt. ,,Serce Don Juana”.  Niezwykłe widowisko teatralne w  wykonaniu 3 aktorów sceny Kalejdoskop, oparte na osławionej historii Don Juana - fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość. Jest to widowisko uliczne  pełne efektów takich jak: walki wręcz, taniec z ogniem, kolorowy dym, taniec na szczudłach i inne niezwykłe atrakcje. Całość jest wspaniałą rozrywką dla całej  rodziny zarówno w słoneczne dni jak i ciepłe wieczory.

Dodatkowe atrakcje:

- warsztaty garncarskie prowadzone przez Pracownię Garncarską rodziny Arkuszyńskich. Jest to jedna z ostatnich tradycyjnych pracowni garncarskich w Polsce. Tradycje przekazywane są z pokolenia na pokolenie a proces wykonywania naczyń glinianych jest taki sam jak i kilka wieków temu. W ich pracowni wykonuje się  formy tradycyjne jak i tworzy się  nowe wzory (do 120 centymetrów). Wszystko co tworzą  jest od samego początku wyrabiane ręcznie. Proces tworzenia naczyń glinianych trwa około miesiąca w tym (dzbanki lampy, donice).

- pokaz jazdy na bicyklu. Bicykl jest wierna repliką rowerów produkowanych w Anglii w latach 1850- 1880. Posiadania takiego pojazdu w tamtych czasach było bardzo prestiżowe. Bicykl to rower z wielkim przednim kołem i małym tylnym. W Polsce jest dziewięciu posiadaczy takich rowerów. Jednym z nich jest pan Janusz Brodziński. Jego pasja do bicykla zrodziła się kiedy po raz pierwszy zobaczył rower w filmie  z Charlim Chaplinem. Marzenia zaczęły się spełniać kiedy skończył 15 lat. Wtedy powstał jego pierwszy bicykl, który powstał z dużego koła od maszyny do grabienia  siana.

- godz.12.30 - Uliczny Turniej Koszykówki „Streetball”                         

- kącik dziecięcy (malowanie twarzy, zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, samochodziki 
    akumulatorowe)

- prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego

- przejazdy dorożką

- godz.15.00 -18.00 - drzwi otwarte w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku

- godz. 19.00 - koncert Zespołu Bełchatów Gospel Singers w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Zespół Bełchatów Gospel Singers powstał we wrześniu 2003 roku. Cztery lata muzycznej działalności są żywym dowodem na to, że poprzez ciężką pracę i głęboką wiarę w końcowy sukces można osiągnąć bardzo wiele. Grupa obecnie liczy ponad dwadzieścia osób, składają się na nią uczniowie szkół średnich, studenci, a także już osoby pracujące. Dyrygentem zespołu jest Bartosz Maliszewski, który jest także jednym z pomysłodawców i założycieli bełchatowskiej formacji. Bełchatowski zespół w ciągu czterech lat zagrał ponad 100 koncertów, między innymi wspólne występy z gwiazdami muzyki gospel Lamarem Campbellem i legendarnym Harlem Gospel Choir. Udział w wielu prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Letni Festiwal Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe. www.gospelkraina.pl

- wystawy artystów ludowych

- stoiska gastronomiczne i handlowe


lub mnie lub tez kopnij twarz
http://supergify.pl/images/stories/Bajki/diabel2.gif

Offline

 

#2 2008-05-30 21:45:21

iskierka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: Święto ulicy Kaliskiej

to Yago nie jest takie złe!! łade słowa piosenek mają.

Offline

 

#3 2008-05-31 06:07:19

Pacyf

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 250
Punktów :   

Re: Święto ulicy Kaliskiej

brzmia ja sumptuastic...w taki wypadku nie moge byc obiektywny :-)


lub mnie lub tez kopnij twarz
http://supergify.pl/images/stories/Bajki/diabel2.gif

Offline

 
Kontakt w sprawie forum Adamek Jacek

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa hotel spa ciechocinek